УВАГА!

Для вступу на 1 курс факультету "Технології зерна, хлібопродуктів, кондитерських виробів, комбікормів і біопалива"

Перелік предметів ЗНО для вступу на навчання у 2016 році:

- Українська мова та література;

- Математика;

- Іноземна мова або Історія України або Біологія або Хімія.

Сайт приймальної комісії ОНАХТ >>

Приймальна комісія Одеської національної академії харчових технологій розташовується в головному корпусі (корпус «А») між першим і другим поверхами напроти входу в академію.

Приймальна комісія працює з 9.00 до 17.00.

З усіх питань відносно вступу до академії можна звертатися до відповідального секретаря ПК – Устенко Інна Андріївна.

Телефони приймальної комісії: (048) 722-80-99, 718-97-09, 712-40-88.

Поштова адреса ПК: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.

Факультет технології зерна, хлібопродуктів, кондитерських виробів, комбікормів і біопалива відноситься до найстаріших в академії. Його історія розпочинається з 1902 року, коли в Одесі була заснована школа мукомелів, яка поступово трансформувалась у  вищий навчальний заклад.
Сьогодні на факультеті здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів за напрямами:

 1. Технології зберігання і переробки зерна;
 2. Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів.

     При цьому спеціалісти і магістри спеціальності „Технологія зберігання і переробки зерна” проходять підготовку за однією з таких спеціалізацій:

 1. технології первинної обробки і зберігання зерна;
 2. технології виробництва муки;
 3. технології виробництва круп і інших зернових продуктів;
 4. технології комбікормового виробництва;
 5. технологія біопалива;
 6. технологія продуктів швидкого приготування;
 7. технологія преміксів;
 8. автоматизоване проектування підприємств.

     Спеціалісти і магістри спеціальності „Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів” проходять підготовку за однією з таких спеціалізації:

 1. технології хліба та хлібобулочних виробів;
 2. технології кондитерських виробів;
 3. технологія макаронних виробів;
 4. технологія харчоконцентратів;
 5. Технологія кави і кавових напоїв;
 6. Технологія чаю.

До складу факультету входять п'ять кафедр, чотири з яких є випускові.
Галузь хлібопродуктів відноситься до стратегічних і включає широку мережу  елеваторів для прийому і зберігання зерна, мукомельних, круп'яних і  комбікормових заводів, а також підприємств хлібопекарської, макаронної,  кондитерської промисловості та виробництва харчоконцентратів. Незважаючи на економічні, політичні та інші негаразди галузь хлібопродуктів завжди демонструвала стабільну роботу і забезпечувала потреби населення країни в продуктах щоденного споживання- хлібобулочних виробах.
Сучасні галузеві підприємства являють собою високомеханізовані і автоматизовані комплекси, ефективне управління якими можуть здійснювати фахівці з глибокими і різносторонніми знаннями. Факультет якраз і готує таких фахівців.
За час навчання в академії студенти отримують глибокі знання з широкого набору дисциплін гуманітарної, соціально-економічної, математичної, природничо-наукової підготовки та дисциплін, що визначають професійну та практичну підготовку:  технологій галузі, технологічного і транспортного обладнання, проектування підприємств галузі, автоматизації виробничих процесів та мікропроцесорних систем управління галузі, економіки і організації виробництва і інших.
З урахуванням тенденцій розвитку галузі хлібопродуктів на факультеті значна увага приділяється вивченню технологій зберігання і переробки зерна та виробництва хлібобулочних виробів в мінікомплексах, а  також розширенню асортименту і виробництву нових харчових продуктів на основі зерна.
Кафедри факультету широко залучають студентів до участі в науково-дослідницькій роботі, пов'язаній з розробкою нових та удосконаленням існуючих технологій, покращенням якості готової продукції, можливістю розширення сировинної бази при виготовленні продукції галузі.
Важливе місце в навчальному процесі посідає виробнича практика, яка проводиться на кращих галузевих підприємствах України (ЗАТ „Київмлин”, ВАТ „Луганськмлин”, ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор”, ВАТ „Миронівський хлібопродукт”, СП ВАТ „Нібулон”, ЗАТ ВО „ Конті”, ВАТ „Одеський коровай”, ЗАТ „Житомирські ласощі”, ЗАТ „Одеса-Кондитер” та багатьох інших). Студентам надається також можливість проходження практики за кордоном, особливо  тим , що навчаються в спеціалізованих групах з викладанням всих дисциплін  французькою мовою.
Випускники факультету успішно працюють технологами, начальниками цехів, зав. лабораторіями, головними інженерами, директорами елеваторів, мукомельних, круп'яних, комбікормових та хлібозаводів, кондитерських та макаронних фабрик, заводів харчоконцентратів, а також на підприємствах суміжних галузей, у відповідних науково-дослідницьких і проектних організаціях.